در استراتژی بازاریابی محتوایتان این سه نکته را رعایت کنید

استراتژی بازاریابی محتوا چیست؟ طبق تعریف موسسه بازاریابی محتوا، “بازاریابی استراتژیک بر تولید و توزیع محتوای مرتبط و مفید به صورت پیوسته تمرکز دارد و هدف از آن جذب و حفظ مخاطب تعریف شده و نهایتا هدایت ایشان به سمت اقدامی سودرسان است”. (لینک منبع) با اینکه دستورالعمل مشخصی برای استراتژی بازاریابی محتوا وجود نداره اما یه سری چیزها قطعی مشخص شدند که اگه تو استراتژیتون رعایت کنید میتونه کمپین­تونو به موفقیت برسونه. با سه تا از نکات مهمی رو که باید تو استراتژی بازاریابی محتواتون رعایت کنید با ما همراه باشید.
۱- شاخص شخصیت خریدار خود را مشخص کنید

“شاخص شخصیت خریدار، یه شخصیت تقریبا تخیلی از مشتری ایده­آل­تونه که بر اساس تحقیقی که روی بازار و اطلاعات واقعی مشتریهای فعلی­تون بدست میاد”. وقتی میخواهید یه استراتژی بازاریابی محتوا برای خودتون درست کنید، باید مشتری هدف یا نوع مصرف کننده­ای که احتمال خرید کردنش از شما زیاده رو بشناسید. شاید حالا با خودتون بگید ما شاخص شخصیت خریدار نداریم، چون محصولات ما برای همه مناسبه. اما من بهتون میگم، اگه بخواهید کمپین­تونو برای رنج وسیعی از مردم درست کنید، کارتون وقت تلف کردنه.
البته هیچ اشکالی نداره که اهداف فروشتونو خیلی دست بالا بگیرید ولی بهتره مخاطب هدف و کسی رو که بیشتر از بقیه جذب محصولات شما میشه و احتمال اینکه ازتون خرید کنه بیشتره رو بشناسید و بعد بر اساس اون حرکت کنید تا بهتر به اهداف بازاریابیتون برسید. برای ساخت این شاخص های شخصیت باید به این نکات توجه کنید: عوامل موفقیت، نگرانی های خریدار، سفر خرید، محدودیت های تصمیم گیری. بکارگیری این عوامل کمک میکنه علاقه مند ترین خریدارها رو جذب کنید و بازاریابیتونو به سمت اونها هدف بگیرید.
۲- معیارهاتونو هو